Magyarországon, Szegeden születtem és ott is nőttem fel, gyermekkorom szombatjait nagyanyám falujában, a határmenti Újszentivánon töltve. Amennyire emlékszem mindig (de legalább is hétéves korom óta) lenyűgözött a Természet. A családom talán még ma is azon csodálkozik, hogy vajh honnan szedhettem ezt a néha furcsának tűnő érdeklődésemet, mellyel szinte teljesen egyedül voltam a családomban. Bár a forrást a mindezidáig nem sikerült kideríteni, de a mai napig nagy örömömet lelem a különböző állatok megfigyelésében, fotózásában, rajzolásában, begyűjtésében és tartásában. Meglepő - legalábbis számomra - hogy ugyanakkor meglehetős közönnyel viseltetek a növények irányába. Ez a biológusok számára furcsa kettősség vezetett végül a ragadozó életmódú állatok felé és egy páréves hobbi-madarászat után (Rudner József aktív segítségével) a pókok felé fordultam. Ez az egyetlen nagy fajszámú - ízeltlábú - csoport ugyanis, melynek a tagjai kivétel nélkül mind ragadozók. Így a növények ismerete nélkül is remekül kutathatóak. Bár az egyetemen ennek az ellenkezőjéről is meggyőződhettem, de végül Dr. Győrffy György és Prof. Gallé László segítségével sikerült a taxonómia és a rendszertan alapjait elsajátítanom. A TEMPUS ösztöndíjrendszer segítségével sikerült 3 felejthetetlen hónapot töltenem Belgiumban, ahol végzetesnek bizonyuló betekintést nyerhettem a trópusi póktaxonómia világába Dr. Rudy Jocqué segítségével. A szakmai kapcsolat felvételének sikerét Dr. Samu Ferencnek köszönhetem, a kezdetekben döcögő angol kommunikációban pedig Dr. Földvári Mihály segített. Hazaérvén pedig Dr. Pénzes Zsolt felbecsülhetetlen és türelmes útmutatásai alapján az első filogenetikai analízisemet is sikerült elvégezni. Úgy érzem az egyetemi éveim alatt számos olyan kivételes oktatóval és kutatóval hozott össze a szerencsém, akiknek mindig hálás leszek. Prof. Papp László, központi szerepet játszott abban, hogy friss diplomásként abban a kivételes megtiszteltetésben részesültem, hogy az MTA/ELTE Zootaxonómiai Kutatócsoportjában és az MTM Állattárában kaptam munkát. Dr. Mahunka Sándor, Dr. Balogh János, Dr. Csuzdi Csaba mellett inspiráló tudományos légkörben dolgozhattam, ami lehetővé tette, hogy külföldön is számos tanulmányútra illetve konferenciára jussak el. Sok velem egyidős kollégámról (Földvári Mihály, Kun András és Kovács M. Gábor) igyekeztem példát venni, és számos érdekes órát tölthettem velük tudományról és más akkor létfontosságú dologban kérve tanácsukat. Időközben a magyar arachnológia is szárnyra kapott, főleg a Samu- és a Szinetár műhelyeknek köszönhetően, s bár mind a két iskolától rendkívül sokat kaptam és tanultam közös cikkeket jelentetve meg, különösképpen Dr. Szinetár Csaba útmutatásai és diákjai segítettek sokat.
Úgy érzem a maga módján minden egyes munkatársam hozzájárult ahhoz, hogy 2006ban elnyerjem a Marie Curie ösztöndíjat, megkezdve egy izgalmas hatéves külföldi vándorutat amely során Szinetár Csaba mellett Nikolaj Scharffot és Charles Griswoldöt is a mentoraim között tudhattam, akik nemcsak tanítással, tanácsokkal hanem példaként előttem járva nagyban hozzásegítettek ahhoz, hogy a tudományban és az oktatásban is örömöm leljem. Bár mindenütt nagyon barátságosan fogadtak, mint új kollégát külön hálás vagyok Dániában Jesper Schmidtnek és Jan Pedersennek, míg Kaliforniában Darrell Ubicknek, Fernando Alvarez-Padillának és Dr. Brian Simisonnak, hogy segítettek abban, hogy minél kevésbé érezzem magam idegennek.
Ez a honlap több célt szeretne szolgálni. Gyors információt ad a jelenlegi "székhelyemről", tudományos önéletrajzomról, cikkeimről (melyeket le is lehet tölteni) és a jelenlegi kutatási témáimról. Így szeretném legalább a nevük említésével megköszönni annak a számos embernek a segítségét, ami nélkül nem tarthatnék ott ahol most tartok. Feltettem egy fotóalbumot is, hátha az pókokról készült képek segítségével mások érdeklődését is fel tudom kelteni a pókok iránt. Az oldalon található összes kép, írás saját szellemi termékemnek számít és csak az engedélyemmel használható fel (oktatási vagy egyéb non-profit célokra).
Ha szakdolgozatot szeretnél írni pókokból, szakvéleményre, szakfordításra vagy egyéb szakmai segítségre van szükséged, esetleg tanácsot kérnél, írj egy emailt. Ha a kertben esetleg a lakásodban érdekes pókot találtál, vagy pont ellenkezőleg félelmetesnek tűnőt, akkor ragadj egy fényképezésre alkalmas eszközt és küld el. Elképzelhető, hogy meg tudom mondani, hogy mi az, ha a felvételek jók és az állat felismeréséhez (ami mindegyiknél más és más) szükséges bélyegek jól láthatóak. Ne várj azonban olyan korrekt és pontos határozást, amit az állat mikroszkópos vizsgálatával tudnék elvégezni. Természetesen szakvéleményezést, szakfordítást is vállalok (korrepetálást azt nem) angolról főleg pókos, esetleg ízeltlábú, vagy rendszertan-tanos témakörben. Amennyivel az oldallal kapcsolatos véleményed, ötleted, kritikád, megjegyzésed van, és azt szeretnéd nyilvánosan a tudomásomra hozni, vagy esetleg egyéb közlendőd van, ne fogd vissza magad.